LLA atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem

1.  Kāda ir skolotāja logopēda darba slodze no šī mācību gada 1. septembra?

Skolotāja logopēda viena pilna darba slodze nedēļā ir 30 astronomiskās stundas, no tām mācību stundu (nodarbību) vadīšanai ir ne vairāk kā 70% no astronomiskajām stundām (iestādes vadītājs un pedagogs var vienoties par citu darba slodzes sadalījumu).

 

2.  Kāda ir zemākā mēneša darba algas likme skolotājam logopēdam ar 2023.gada septembri?

Ar 2023.gada septembri zemākā mēneša darba algas likme skolotājam logopēdam par vienas pilnas slodzes (30 astronomiskās stundas) darbu ir 1020 EUR.

 

3.  Kas izglītības iestādei nosaka pedagogu darba samaksas fonda apmēru?

Pedagogu darba samaksas fonda apmēru pašvaldības izglītības iestādēm nosaka pašvaldība. Izglītības iestādes vadītājs iestādei piešķirtos pedagogu darba algas fonda līdzekļus izlieto iestādes pedagogu, t.sk. atbalsta personāla (skolotājs logopēds) darba samaksai.

 

4. Kas nosaka konkrēto darba slodzes apmēru skolotājam logopēdam attiecīgajā mācību gadā, kādi ir finansējuma piešķiršanas kritēriji?

Izglītības un zinātnes ministrija aprēķina valsts budžeta mērķdotāciju uz katru izglītojamo, kuru, atbilstoši izglītojamo skaitam, sadala pašvaldībām.
Pašvaldības, sadalot mērķdotāciju izglītības iestādēm:
- ievēro normatīvajā aktā par pedagogu darba samaksu noteikto minimālo pedagoga mēneša darba algas likmi;
- ne mazāk kā septiņus procentus izlieto atbalsta personāla (izglītības iestādes bibliotekārs, skolotājs logopēds, izglītības psihologs, speciālais pedagogs, pedagogs karjeras konsultants, pedagoga palīgs) darba samaksai.
- ievēro pašvaldībā izstrādāto un apstiprināto mērķdotācijas sadales kārtību, kas pamatota pašvaldības izglītības attīstības stratēģijā;
Pašvaldībām ir tiesības sadalīt starp izglītības iestādēm finansējumu atbalsta personālam.
Finansējumu pašvaldību izglītības iestādēm bērnu no piecu gadu vecuma izglītošanā nodarbināto pirmsskolas izglītības pedagogu un skolotāju logopēdu darba samaksai, tai skaitā pedagogu profesionālās darbības kvalitātes piemaksām, sadala pašvaldība atbilstoši tās izstrādātajai kārtībai.


5.     Kā es varu kļūt par logopēdu?

Latvijā logopēda profesiju ir iespēja apgūt Liepājas Universitātē (turpmāk - LiepU) un Rīgas Stradiņa Universitātē (turpmāk - RSU).
RSU ir pilna laika studijas, iegūstams profesionālais bakalaura grāds veselības aprūpē un audiologopēda kvalifikācija.
LiepU ir pieejamas pilna un nepilna laika studijas, iegūstams profesionālā bakalaura grāds logopēdijā un skolotāja logopēda kvalifikācija.

Abu Universitāšu pilna laika studijas ilgst 4 gadus, LiepU nepilna laika studiju ilgums ir 4.5 gadi. 

Izmantotie avoti:
1.     Ministru kabineta 05.07.2016. noteikumi Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”.
2.     Ministru kabineta 21.06.2022. noteikumi Nr. 376 “Kārtība, kādā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotāciju pedagogu darba samaksai pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs un valsts augstskolu vispārējās vidējās izglītības iestādēs”.
3.     https://www.liepu.lv/lv/1133/studiju-programmas
4.     https://www.rsu.lv/studiju-programma/audiologopedija

 

Lai uzzinātu vairāk par skolotāja logopēda profesiju, iesakām ieskatīties LLA mājaslapas sadaļā “Resursi”, kurā atrodami LLA izstrādātais un ar Izglītības un zinātnes ministriju saskaņotais logopēda amata apraksts, logopēda profesijas standarts un citi noderīgi materiāli.

Sekojiet mums LLA mājaslapā un FB profilā un esiet informēti par nozares jaunumiem.

Previous
Previous

Aktuāli jautājumi logopēdijā 2023/2

Next
Next

Latvijas Jauno ārstu asociācijas valde aicina pievienoties protesta akcijai