Ijas Bauskas piemiņai

Ar dziļām skumjām paziņoju, ka vakar mūžībā ir aizgājusi Latvijas Logopēdu asociācijas dibinātāja, ilggadējā tās vadītāja Ija Bauska (27.03.1944 - 08.10.2020).

Mūsu Ija izdzisa klusi … Kā viņas balss, kas mums bija tik pazīstama visu šo daudzos gadus, kā viņas pietāte un takts, kas vienmēr mācēja atrast pareizos vārdus, kā viņas smalkais humors, kas ikdienas situācijām piešķīla aristokrātisku noti. Taču Ija bija sīksta, viņa darīja un piepildīja savus sapņus, un padarīja mūs ne tikai par lieciniekiem tam, kā pēc neatkarības atjaunošanas Latvijā tika izveidota logopēdu asociācija, bet arī saredzēja mūsos savu ideju nesējus un tagad …, lai ir cik grūti to teikt, turpinātājus.

Latvijā ir daudz bērnu un viņu vecāku, kuriem Ija bija eņģelis, jo palīdzēja likteņa izmisumā saskatīt ceļu uz visdārgāko – uz valodu. Ir izaugusi vesela logopēdu paaudze, kura Iju uzskatīja par savu skolotāju un padomdevēju. Grūti apzināties šo zaudējumu, ir smagi …

Kā nebeidzamā laika ritumā stundu nomaina stunda un gadalaiku gadalaiks, tā arī skumjas mijas ar gaišumu, domājot un atceroties Tevi! Viegls, kluss gaišums ir tas, ko Tu atstāji mums!

Atiņā, mīļā Ija!

 

Mazs putniņš debesīs uzspurdza,

Ar spārniņu pamāja.

Nāc, nebaidies, nāc!

Šeit visas puķes mūžam Tavas būs!

 

Pēdējās ardievas Ijai Bauskai teiksim otrdien, 13. oktobrī plkst. 14.30 Pirmo Meža kapu kapličā.